Bedroefd hebben wij kennisgenomen van het overlijden van oud-Willem II’er Jan Smolders (92). Smolders maakte deel uit van het legendarische team dat in 1955 als eerste landskampioen werd in het betaalde voetbal. De in 1933 geboren rechtsback was tot aan zijn overlijden een graag geziene gast in het Koning Willem II stadion.
Jan Smolders meldde zich in 1943 als 10-jarige aan bij Willem II en doorliep vervolgens alle jeugdelftallen. Op 25 januari 1953 maakte hij zijn debuut in het eerste elftal van Willem II, tijdens de wedstrijd tegen Emma, onder leiding van de Tsjechisch-Nederlandse trainer dr. František Fadrhonc.

Graag geziene gast
De rechtsback, bekend om zijn stevige trap, was de vervanger van Janus Wagenaar en speelde in totaal 55 wedstrijden voor het eerste elftal van de Tricolores. Smolders bleef tot 1957 bij Willem II, waarna hij nog drie jaar actief was voor stadsgenoot LONGA. Na zijn actieve spelerscarrière werkte hij 35 jaar bij Philips als werktuigbouwkundig constructeur. Ook na zijn loopbaan als voetballer was Smolders een vaak en graag geziene gast aan de Goirleseweg. Of zoals hij het zelf verwoordde tijdens een reünie van Oude Glorie: 'Willem II is altijd in mijn hart gebleven.'
De uitvaart van Jan Smolders vindt plaats in besloten kring. Er is gelegenheid tot het nemen van afscheid op dinsdagavond 29 april tussen 18.30 uur en 20.00 uur bij het Dela uitvaartcentrum, Karel Boddenweg 3 Tilburg.
Onze gedachten gaan uit naar zijn nabestaanden. Wij wensen hen veel sterkte bij het verwerken van dit grote verlies.
Bericht delen