Slotreeks start in Sittard
Auteur
Wouter Janssen
Fotografie door
Geert van Erven

Na een vrij weekend hervat Willem II zondag in Sittard de jacht naar de veilige haven. De Fortunezen hebben nog één punt nodig om op het officieuze handhavingsaantal van 34 punten uit te komen. Voor Willem II is het noodzaak om het gat van zeven punten tot PEC Zwolle (plek 15) te verkleinen. 

Het is een cliché dat er in de eindstrijd om lijfsbehoud geen gemakkelijke tegenstander is. Toch geeft het resterend programma hoop op een afloop zonder nacompetitie. Duels tegen op dit moment enkel rechterrijtje clubs Fortuna (13e), N.E.C. (12e), Heracles (10e), PEC (15e) en NAC (14e) vormen de interessante slotreeks van het seizoen. 

Afbeelding
Branderhorst
Mattijs Branderhorst keepte 38 officiële wedstrijden voor Willem II.

Morele winnaar
Na de 0-0 tussen Fortuna en Willem II in Tilburg waren de Tilburgers de morele winnaar. Fortuna had het betere van het spel, maar het ploeterende Willem II trok het gelijkspel toch over de streep. Voor dat punt mocht Thomas Didillon-Hödl door zijn reddingen niet voor het eerst dit seizoen bedankt worden. Op basis van recente onderlinge resultaten in Limburg, hoeft zondag voor een 0-0 niet gevreesd te worden. In de laatste vier edities van Fortuna – Willem II werd maar liefst negentien keer gescoord. 

Einde seizoen Halilovic
Door een enkelblessure missen de Sittardenaren smaakmaker Alen Halilovic de rest van het seizoen. De behendige middenvelder speelde deze jaargang het meeste aantal wedstrijden namens de geel-groenen (27). Ook doelman Mattijs Branderhorst is een van de spelers met de meeste minuten achter zijn naam. In 23 wedstrijden hield hij al zeven keer zijn doel schoon. Dat aantal is gelijk aan het aantal ‘clean sheets’ in zijn Willem II-periode. 

Afbeelding
FORWIL
Jeremy Bokila tijdens Willem II - Fortuna Sittard in speelronde 9.

Hosanna bij winterstop
Fortuna en Willem II zijn in 2025 de minst presterende ploegen van de Eredivisie. Fortuna won dit jaar één keer in eigen huis (Heracles, 1-0). In gesprek met Dagblad De Limburger laat Fortuna-trainer Danny Buijs weten dat de seizoenen van zijn ploeg en Willem II vergelijkbaar zijn. ‘Ook bij Willem II was het in de winterstop hosanna’. Daarmee verwijst hij naar de plekken 8 en 9 die de clubs bezetten bij ingang van de winterstop eind 2024. 

Vol uitvak
Het uitvak in Limburg is zondag met 800 Willem II’ers vol en uitverkocht. Thuisblijvers kunnen de wedstrijd live zien op ESPN1, horen via Willem II Radio én volgen via het Match Center. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük fluit om 12.15 uur voor de aftrap. Pol van Boekel is de VAR. 

Bericht delen