Komende zondag hervat Willem II de competitie op bezoek bij FC Twente. De wedstrijd in een winterkoud Enschede zal vooral ook doen terugdenken aan het seizoen 1994-1995. In de sneeuw van het toenmalige Diekman stadion leidde Mohamed Sylla Willem II naar een comfortabele 0-3 overwinning.
Mohamed Lamine Sylla werd geboren in 1971. Hij speelde van 1989 tot 1995 voor de Tricolores. Opgepikt in Afrika door Willem II-trainer Piet de Visser beleefde de Guinees in Tilburgse dienst een avontuur dat past in een Afrikaans jongensboek. Het Tilburgse publiek vergaapte zich vaak aan zijn typerende sleepbeweging, scoren ging hem echter moeilijker af. Zo niet op 5 maart 1995, toen het uitduel tegen FC Twente op het programma stond.
Sneeuw
De vooruitzichten waren niet gunstig voor de Tricolores. Nog nooit hadden de Tilburgers in Enschede gewonnen van FC Twente. Willem II was in het Diekman stadion zelfs al negen opeenvolgende uitwedstrijden niet tot scoren gekomen. Lang zag het ernaar uit dat de wedstrijd zou worden afgelast. Maar ondanks de plotselinge dikke sneeuwval liet scheidsrechter Mario van der Ende toch aftrappen. Op een volledig wit veld, in een ijzige sneeuwstorm, dartelde Mohamed Sylla door de Twentse verdediging. Willem II won met 0-3 en Sylla scoorde twee keer. Na afloop verklaarde Sylla dat dit zijn eerste beleving met het fenomeen sneeuw was geweest.
Naamgenoot
Het zou zijn moment suprême in Tilburgse dienst blijken te zijn. In de daaropvolgende zomer maakte Sylla de overstap naar het Franse FC Martigues. Daarna leidde hij een leven als voetbalnomaad, tot hij in 2010 in Marseille overleed. Anno 2025 herbergt de selectie van Willem II opnieuw een Sylla. De Belgische Youssuf Sylla (geen familie) kwam onlangs over van Sporting Charleroi en zou zondag zijn debuut kunnen maken. Wie weet, herhaalt de geschiedenis zich dertig jaar later.
Bericht delen